SOLAR SYSTEM

بدون شک اغلب ما بارها به این موضوع فکر کرده ایم که چرا دنیای امروز به استفاده از انرژی خورشید برای تولید برق میل کرده است؟ استفاده از انرژی خورشید چا محاسنی دارد؟ و آیا واقعاً استفاده از این سیستم از لحاظ مادی به صرفه است؟

در حالی که تمام دنیا از تمام شدن ذخایر انرژی های تجدید ناپذیر مثل نفت، گاز و ذغال سنگ در آینده ای نه چندان دور وحشت دارند، شما میتوانید انرژی مورد نیاز خود رو از جایی تامین کنید که هیچ وقت نگران تمام شدنش نخواهید بود. خورشید تا روز قیامت به شما برق می دهد.

در مقایسه با انرژی های تجدیدناپذیر مثل نفت، گاز و زغال سنگ و همینطور انژی باد و آب، و حتا انرژی هسته ای(که دارای زباله و پسماندهای الوده به رادیواکتیو است) انرژی خورشید پاک ترین نوع انرژی به حساب می آید و به جرات می توان گفت که هیچ تاثیری در تولید گازهای سمی و گلخانه ای ندارد. در واقع شما با استفاده از انرژی خورشید برای تولید برق، یک قدم به سوی حل معضل گرم شدن کره ی زمین و داشتن زمینی پاک خواهید برداشت.

 

در حالی که که در دنیای کنونی زندگی بدون برق کاملا مختل می شود، شما با استفاده از سیستم های سولار، مادامی که خورشید بالای سرتان باشد، هرگز نگران قطع برق نخواهید بود. به تعبیری برق شما را خدا تامین خواهد کرد، نه دولت !

 

در نگاه اول شاید هزینه ی راه اندازی سیستم های سولار کمی بالا به نظر بیاید، اما با کمی بررسی دقیق تر و بررسی مزایای آن کاملا متوجه خواهید شد که استفاده از این روش برای تولید برق کاملاً به صرفه است. سیستم سولار برای تولید تمامی برق مورد نیاز شما، همانطور که می دانید، فقط و تنها فقط از یک منبع استفاده می کند: خورشید و استفاد از نور خورشید برای همه کاملا رایگان است. در واقع شما با صرف مقداری هزینه ی اولیه، مادام العمر برق رایگان خواهید داشت.

اگر شما نخواهید تمامی برق مورد نیازتان را از طریق سیستم سولار تامین کنید، دست کم میتوانید بخشی از آن را به سولار بسپارید. با این روش شما هم در هزینه ها صرفه جویی کرده اید و هم با کمی حساب و کتاب متوجه خواهید شد که سرمایه گذاریتان در آینده ای نزدیک جواب داده و هزینه انجام شده به سود دهی خواهد رسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :